Bitcoin 20.000 Dolar ile Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırarak 20 bin dolar seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz saatlerde 19.920,53 dolardan işlem gören ve kendi rekorunu kırmayı başaran Bitcoin ne kadar güvenli bir yatırım?

Veri sağlayıcı Coindesk’e göre Bitcoin, bugüne kadarki en yüksek değerinde işlem gördü ve 19.920,53 dolar seviyesine ulaştı. Kripto para biriminin önceki rekorunu kırması yaklaşık üç yıl sürdü ve 137 dolarlık artışla yeniden zirveye ulaştı. Bitcoin, yılın başından bu yana %170’den fazla değer kazandı.

Bitcoin tüm zamanların rekorunu nasıl kırdı?

Analistler, bazı yatırımcıların Koronavirüs pandemisinin neden olduğu belirsizliğin olduğu bir zamanda “güvenli bir liman” olarak gördüğünü öne sürüyor, ancak birçok analist de bunun geçici olduğu konusunda uyarıyor. Hatırlayacağınız üzere Bitcoin, önceki yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 3.300 doların altına düşmüştü.

Bitcoin’inin bu yükselişini destekleyen diğer faktörler arasında Ekim ayında sanal paraları satın almak ve satmak için kullanılmasına izin veren PayPal ve kripto para birimine bağlı kurumsal yatırımcılar yer alıyor. Bunlar arasında Bitcoin ile ilgili bir yatırım fonuna 530 milyon dolar koyabileceğini açıklayan Wall Street firması Guggenheim Partners da bulunuyor.

Ancak teoride sadece sınırlı miktarda Bitcoin yaratılabileceği için -yalnızca 21 milyon Bitcoin üretilmesine izin vermek için tasarlandı, bunlardan yaklaşık 18.6 milyonu zaten mevcut- riskli bir yatırım olduğunu söylemek mümkün.

Finans ve ekonomi yazarı Frances Coppola, halkı dikkatli olmaları konusunda uyardı. “Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla asla yatırım yapmayın” dedi ve Bitcoin’in tekrardan düşebileceğini aktardı.

Tozlu.com TR
Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyacağız

Bir cevap bırakın

Ayarlarda kaydı etkinleştir-genel
Öğeleri karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştırılmak